Skip to content Skip to footer

AC Şarj İstasyonları

Geleceğin tüketicileri tarafından en sık kullanılacak cihazlardan biri

olarak öngörülen YERLİ Üretim AC Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

AC Şarj İstasyonları SSS

Alternatif akım (AC) AC tipi şarj istasyonlarında şebekeden gelen alternatif akım araç üzerindeki bir dönüştürücü yardımıyla doğrusal akıma çevrilerek bataryaya iletiliyor. Bu tip istasyonlarda 22 kW kapasiteye kadar enerji çıkışı elde etmek mümkün.

İstasyonda gerçekleştirilen tüm elektrik ve elektro-mekanik fonksiyonlar Powerşarj bünyesinde geliştirilmiş, %95 oranında YERLİ ve MİLLİ elektronik kontrol sistemi ile kontrol edilmektedir.

AC şarj istasyonu, 3FAZLI(3P) 32A(22kW) seviyesine kadar şarj akımına sahip olup, aracın kapasitesine göre değişim gösteren sürelerde şarj edebilmektedir. İstasyon, temel gereksinimler olarak tüm araçlara uyumlu standart özellik ve korumaları içermektedir.

İstasyon, IEC 62196-1/2 IEC 61851-1 (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) standartlarında 1 adet Mod-3 Tip-2 şarj prizine sahiptir.

Şarj kablosundaki fiş, istasyon üzerindeki prize takılarak şarj işlemi gerçekleştirilmektedir. Şarj fişi, içerisinde araç ile istasyon arasındaki iletişimin kurulması için özel bir yapıya sahiptir. Bu iletişim, şarj fişinin doğru takılıp takılmadığı ve kablonun şarj akımı kapasitesi bilgilerini içerir.