Skip to content Skip to footer

DC (Hızlı) Şarj İstasyonları

Geleceğin tüketicileri tarafından en sık aranan cihazlardan biri

olarak öngörülen DC Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

DC Şarj İstasyonları SSS

Doğru akım (DC) Yüksek hızlı şarj olarak da bilinen DC istasyonları aracın batarya kapasitesine göre 1-4 saat arasında tam dolum gerçekleştirebiliyor. Şebekedeki alternatif akım istasyon üzerinde doğru akıma dönüştürüldükten sonra araç bataryasına iletildiği için AC şarj tipine göre daha hızlı dolum yapılıyor.

İstasyonda gerçekleştirilen tüm elektrik ve elektro-mekanik fonksiyonlar Powerşarj bünyesinde geliştirilmiş, %87 oranında YERLİ ve MİLLİ elektronik kontrol sistemi ile kontrol edilmektedir.

DC (Hızlı) şarj istasyonu, 60, 80, 90 120, 160, 180, 240, 360kW güç seviyesine kadar şarj gücüne sahip olup, aracın kapasitesine göre  değişim gösteren sürelerde şarj edebilmektedir. Opsiyonel olarak 60kW seviyesinden 360kW ve daha fazlası şarj gücüne sahip olabilmektedir.

İstasyon, CCS (Kombine Şarj Sistemi) standartlarında 1 adet Mod-4, Tip-2 şarj fişine sahiptir. Opsiyonel olarak aynı anda aracın AC şarj edebilmesi için fiş/priz de içerebilmektedir.

Şarj kablosundaki fiş, araç üzerindeki prize takılarak şarj işlemi gerçekleştirilmektedir. Şarj fişi, içerisinde araç ile istasyon arasındaki iletişimin kurulması için özel bir yapıya sahiptir. Bu iletişim, şarj fişinin doğru takılıp takılmadığı ve aracın şarj akımı bilgilerini içerir.