Skip to content Skip to footer

Şarj Etme

Aracınızı Powerşarj AC şarj istasyonlarında kendinizin veya şarj istasyonunda yer alan kabloları kullanarak, DC şarj istasyonlarında ise cihazın üzerindeki şarj kablolarını kullanarak şarj edebilirsiniz. Powerşarj’dan halka açık şarj istasyonlarında aracınızı şarj edebilmek için; Powerşarj mobil uygulamasını indirmeniz ya da Powerşarj kartınızın olması yeterlidir.

Şarj işlemini başlatmak için kablonun, aracınıza ve istasyona bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra cihaz üzerindeki alana Powerşarj kartınızı okutarak ya da cihaz üzerinde bulunan QR kodunu Powerşarj mobil uygulaması ile okutarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Şarj işlemini bitirmek için yine aynı şekilde isterseniz Powerşarj kartınızı okutarak isterseniz de mobil uygulama ile Harita sayfası üzerinden ‘Şarjı Durdur’ butonunu tıklayarak bitirebilirsiniz.

Aracınızı mobil uygulamada “Harita” menüsünde yer alan halka açık şarj istasyonlarından şarj edebilirsiniz. Web sitemizde de “Şarj Noktaları” menüsünden istasyon listemizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca evinize ya da iş yerinize özel kullanım için şarj ünitesi kurulumu yaptırmak istiyorsanız, mobil uygulamadaki “Bize Ulaşın” formunu ya da web sitemizde yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Powerşarj mobil uygulaması üzerinden bütün şarj istasyonlarının ve hatta soketlerin uygunluk durumunu anlık kontrol edebilirsiniz.

Powerşarj şarj istasyonlarından tüm tam elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçlar yararlanabilir.

Şarj işlemi sağlıklı bir şekilde başladığında şarj kablosu kendini, istasyon ve araca ayrı ayrı kilitleyerek dış müdahalelere kapalı hale getirmektedir. Teknik bir problemle karşılaşıp şarj kablosunun çıktığını fark ederseniz, çağrı merkezi yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik

Üye olmanız için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır ve üyelik tamamen ücretsizdir. Powerşarj Mobil uygulaması üzerinden cep telefonu numaranız ile dünyanın dört bir yanından üye olabilirsiniz.

Powerşarj mobil uygulamasını indirip yönlendirmeleri takip ederek üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Web sayfamız üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Tüketim miktarınıza göre; şarj işlemi tüketiminin soket tarifesi ile çarpılmasıyla hesaplanır. Fiyat tarifemiz ile ilgili detaylı bilgiye mobil uygulamada yer alan ücret sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ödemenizi uygulama üzerinden kredi kartı bilginizi ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, mobil uygulamada Ücret sayfasında belirtildiği şekilde hesaplanıp kartınızdan tahsil edilecektir. Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.

Kurulum

Ev veya iş yerinize kendi kullanımıza özel şarj istasyonu satın alabilir ya da kurulum talebinde bulunabilirsiniz. Ev ve iş yerleri için özel olarak sunduğumuz hizmetlerimizin detaylarına Hizmetler sayfasından ulaşabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçilip keşif için yönlendirilme yapılacaktır. Yapılan teknik incelemelerden sonra ihtiyacınıza yönelik en uygun çözüm tarafınıza sunulacaktır.

Powerşarj ile yapacağınız iş ortaklığı sayesinde işletmenize kurduracağınız şarj istasyonu ile gelir elde edebilirsiniz. İş ortaklığı ile ilgili detaylı bilgiye Hizmetler sayfasından ulaşabilir, başvuru için formu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimizin yapacağı keşif sonrasında tesisinize en uygun cihazın kurulumu gerçekleştirilecektir.